Rajd Rowerowy  - 4 czerwca 2013 roku

Nauczycielki z grup 5-latki1, 4-latki1, 4-latki2 po raz drugi zorganizowały rodzinny rajd rowerowy. Wyżej wymienione przedsięwzięcie wynikało z realizacji zadań związanych ze staraniem placówki o  uzyskanie Certyfikatu Zielonej Flagi i Obchodów Dni Rodziny. W tegorocznym rajdzie wzięło udział ponad 60 osób. Trasa rajdu biegła promenadą nad jeziorem ełckim do Centrum Edukacji Ekologicznej. Tempo jazdy było różne, rywalizacja nie była planowana, ale jak w każdym rajdzie peleton prowadził resztę grupy. Na miejscu upiekliśmy kiełbaski i rozpoczęliśmy zabawy sportowe. Dzieci bawiąc się z rówieśnikami, a ścigając z rodzicami przeżywały nowe doznania. Wykorzystując sprzęt sportowy rozwijały sprawność fizyczną i rywalizowały w konkurencjach drużynowych.  Rodzice i dzieci objadając się owocową niespodzianką z uśmiechem na twarzy ruszyli na ścieżkę rowerową wprost na rozstaje dróg, bo choć trudno było się rozstawać wycieczka dobiegła końca. Polecamy wszystkim małym i dużym taką formę spędzania wolnego czasu. Wspólna wyprawa wspaniale integruje rodziny, daje wiele radości dzieciom, dorosłym, a przede wszystkim promuje zdrowy styl życia, daleki od komputerów, telewizorów, bliski naturze i zdrowiu.