W STUMILOWYM LESIE - 24 kwiecień 2014 roku

Bogactwo strojów przedstawiających postaci z bajek oraz zwierząt, piękna sceneria, rekwizyty, a zwłaszcza ogrom wiedzy z ochrony środowiska zaprezentowały dzieci z Miejskiego Przedszkola i Żłobka „Ekoludki” w Ełku z grupy „Słoneczka” w spektaklu „W stumilowym lesie…”

To była wspaniała forma popularyzacji wiedzy z ekologii wśród własnej społeczności przedszkolnej i nie tylko. Pierwszymi widzami tego wspaniałego widowiska byli Rodzice tejże grupy. W następnych dniach przedstawiono go innym grupom przedszkolnym, a także podczas uroczystego rozstrzygnięcia konkursu plastycznego „Oszczędzamy wodę” w dniu 13 maja 2014r.

Celem tego spektaklu było uświadomienie dzieciom i dorosłym zagrożeń wypływających z zanieczyszczania środowiska, jak również przekazanie sposobów oszczędzania wody. Dzieci wcielając się w role zwierząt ukazały ich cierpienie spowodowane bezmyślnym zachowaniem człowieka.  Zaprezentowały ten tekst poprzez wspaniałą recytację przydzielonych ról. W rytmie ludowej piosenki „Płynie Wisła…” dzieci przekazały formy oszczędzania wody, np. kwiaty w ogrodzie można podlać deszczówką, zamiast kąpieli w wannie używamy prysznica, dbamy o to, aby z kranu nie kapała żadna zbędna kropelka wody.

Była to bardzo dobra lekcja z ekologii. Przekazana w takiej formie na długo pozostanie w pamięci nie tylko dzieci, ale i dorosłych.