NIE CHCĘ SIĘ ZŁOŚCIĆ, NISZCZYĆ, BIĆ

W czwartek, do grupy „Jagódki” przyjechał gość z Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Ełku. Pani Barbara Maciukiewicz  zaproponowała dzieciom udział w zajęciach pt. „Nie chcę się złościć, niszczyć, bić”. W bardzo ciekawy sposób rozmawiała z przedszkolakami o ich emocjach, zarówno dobrych, jak i złych, takich jak złość, gniew, agresja. Czterolatki razem z gościem i swoimi paniami wybrały się na wycieczkę do trzech Krain: Radości, Smutku i Złości. W tej ostatniej dowiedziały się o prostych sposobach radzenia  sobie z gniewem. Zapytane po zajęciu, która z odwiedzonych Krain najbardziej im się podobała jednogłośnie stwierdziły, że Radości. To świadczy o tym, że dzieci z grupy „Jagódki” lubią się weselić, a nie złościć. Gość otrzymał w podzięce pamiątkową laurkę i obietnicę ponownego spotkania na kolejnych zajęciach.