WARSZTATY TWORZENIA MYDEŁEK

3 kwietnia grupa ,,Żabek” miała okazję zwiedzić budynek Szkoły Policealnej ,,Medyk” i uczestniczyć w warsztatach tworzenia mydełek. Dzieci poznały poszczególne sale, laboratoria. Na wstępie panie higienistki  wyjaśniły jak należy dbać o zęby i pokazały jak prawidłowo je szczotkować. Po spotkaniu z paniami higienistkami dzieci przeszły do sali gdzie na co dzień odbywają się zajęcia z anatomii, gdzie  poznały model organów człowieka, czaszki, szkieletów kończyn górnych i dolnych. Dzieci miały okazję obejrzeć pod mikroskopem krew żaby i różne gatunki żuków.  Na zakończenie dzieci przeszły do laboratorium chemicznego gdzie poznały etapy powstawania mydła i wraz z panią Joasią wykonywały przepiękne, pachnące mydełka.