POWITANIE WIOSNY

21.03.2017 r. dzieci powitały pierwszy dzień wiosny. Przedszkolaki przemaszerowały okolicami przedszkola z kolorowymi ozdobami, instrumentami i marzanną. Spacerowi towarzyszył wesoły śpiew dzieci oraz głośna gra na instrumentach. W ten sposób przedszkolaki chciały pożegnać zimę, a przywitać wiosnę. Tego dnia dzieci również obchodziły Międzynarodowy Dzień Poezji i Lasu. Od samego rana były prowadzone zabawy ortofoniczne, artykulacyjne, fonacyjne kształtujące wyraźną wymowę dzieci. Nasi milusińscy bawili się rymami, układali krótkie wiersze. Przedszkolaki w trakcie dnia poznawały dzieła słynnych polskich poetów. Poprzez prezentacje utworów panie uwrażliwiały dzieci na piękno języka ojczystego i piękno polskiej przyrody. Ekoludki omawiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Bawiły się w naśladowanie zwierząt, ptaków i szumiących drzew. Aby uświetnić Dzień Lasu przedszkolaki wykonały drzewko przyjaźni i dały je innej grupie.