KOLOROWY WITAMINOWY TYDZIEŃ

W ramach realizacji projektu „Ekoludek w harmonii z przyrodą” grupy 3-latki3, 4-latki2, 4-latki3 i 5-latki4 zorganizowały „Kolorowy Witaminowy Tydzień”. Przedszkolaki miały za zadanie codziennie ubrać się na inny kolor: czerwony, pomarańczowy, fioletowy, zielony i żółty. Oprócz tego przynosiły do przedszkola owoc lub warzywo tego samego koloru danego dnia, jak dziecko było ubrane. Były organizowane wspólne quizy, konkursy oraz zabawy dydaktyczne i ruchowe związane ze zdrowym stylem życia. We wszystkich grupach odbyła się degustacja z owoców i warzyw w formie sałatki, koktajlu, kanapek lub szaszłyków. Dzięki takim działaniom przedszkolaki kształtują zdrowe nawyki żywieniowe oraz rozumieją znaczenie witamin dla prawidłowego rozwoju człowieka.