ZAŁOŻENIE KĄCIKA ZIELARSKIEGO

W związku z realizacją projektu ekologicznego pt. „Każdy przedszkolak dobrze wie, jak zdrowo i ekologicznie odżywiać się” grupy 4-latki1, 4-latki2, 4-latki3 i 4-5-latki miały szereg zadań do wykonania, między innymi założenie kącika zielarskiego, które zostało poprzedzone zabawą dydaktyczno - badawczą pt. „Jakie to zioło”? Przedszkolaki rozpoznawały i nazywały podstawowe zioła, takie jak: bazylia, mięta, pietruszka, rozmaryn, oregano i melisa za pomocą zmysłów z zamkniętymi oczami. Wymieniały również czynniki sprzyjające rozwojowi roślin. Wysadzone zioła do plantera nieraz były wykorzystywane podczas spożywania posiłków. Jak wiemy dzieci najlepiej poznają przyrodę poprzez własne działania i eksperymentowanie, a samodzielnie odkrywając tajniki przyrody gromadzą nowe doświadczenia. Wiedza zdobyta w ten sposób jest pełniejsza i trwalsza. Dzięki takim działaniom dzieci już od najmłodszych lat kształtują prawidłowy nawyk zdrowego odżywiania.