VIII EDYCJA PRZEGLĄDU RODZIN MUZYKUJĄCYCH

W dniu 14 maja 2023 roku, w Ełckim Centrum Kultury, odbył się „VIII Przegląd Rodzin Muzykujących” zorganizowany przez Przedszkole nr 1 „Ekoludki” w Ełku, przy współpracy Ełckiego Centrum Kultury.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Ełku Pan Tomasz Andrukiewicz, natomiast patronat medialny: Dzień Dobry Ełk oraz Radio 5.

Przegląd został otwarty piosenką Gabi Gąsior „Dom” w wykonaniu gospodarzy. Przed licznie zgromadzoną publicznością oraz zaproszonymi gośćmi wystąpiło dziewięć muzykujących rodzin reprezentujących ełckie przedszkola:

- Miejskie Przedszkole „Niezapominajka” w Ełku

- Miejskie Przedszkole „Słoneczna Ósemka” w Ełku

- „Zaczarowany Ogród” – Pierwsze Niepubliczne Przedszkole Terapeutyczne w Ełku

- Miejskie Przedszkole „Mali Odkrywcy” w Ełku

- Niepubliczne Katolickie Przedszkole „U Lolka” w Ełku im. Jana Pawła II

- Miejskie Przedszkole „Bajka” w Ełku

- Miejskie Przedszkole „Światełko” w Ełku

- Niepubliczne Przedszkole „Plastuś” w Ełku

- Przedszkole nr 1 „Ekoludki” w Ełku

Rodzinne zespoły muzykujące otrzymały gorące brawa od publiczności, co było wyrazem podziwu i uznania. Na zakończenie przeglądu uczestniczy otrzymali z rąk Prezydenta Miasta Ełku Pana Tomasza Andrukiewicza oraz Dyrektor Przedszkola nr 1 „Ekoludki” w Ełku Pani Anny Sierotko podziękowania, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Niechaj ta nić tradycji rodzinnego muzykowania trwa po wsze czasy, bo życzliwa muzyka daje ukojenie, wprowadza w dobry nastrój, rozwija talenty muzyczne, a przede wszystkim upiększa czas spędzony z najbliższymi.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za włożony wkład i wsparcie wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji „VIII Przeglądu Rodzin Muzykujących”.