DZIEŃ DRZEWA W „TYGRYSKACH”

10 października przedszkolaki z grupy „Tygryski” (4/5-latki) obchodziły Dzień Drzewa. Przedszkolaki podczas tego dnia zdobyły obszerną wiedzę na temat: budowy drzew, poszczególnych gatunków oraz funkcji pełnionych przez nie w przyrodzie. Ponieważ bezpośrednie obcowanie z przyrodą sprzyja nauce, dlatego wybraliśmy się na spacer w okolice przedszkola, aby omówić wybrane przez nas drzewa, dotknąć ich i przeprowadzić obserwacje. Na zakończenie dnia dzieci wykonały pracę plastyczną, której bohaterem było oczywiście drzewo.

Tego dnia również 6-latki 4  „Śliweczki” obchodziły „Dzień drzewa”. Sześciolatki wybrały się na spacer w okolice przedszkola, podczas którego oglądały napotkane drzewa. Opisywały ich wygląd i nazywały na podstawie kształtu liści, owoców lub kolorów kory, odbijały na kartkach przy pomocy kredek korę, wykonały kolorową mozaikę techniką frotażu, wykorzystując do tego przyniesione ze spaceru liście drzew.