JASEŁKA

W grudniu we wszystkich grupach w naszym przedszkolu odbyły się jasełka lub przedstawienia świąteczne. Dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki o tematyce Bożonarodzeniowej. Mali aktorzy z wielkim przejęciem wygłaszali swoje role i z radością śpiewali kolędy i pastorałki. Radosna i ciepła atmosfera świąteczna udzieliła się wszystkim zaproszonym gościom.

15 grudnia przedszkolaki z grupy 6-latki 4 „Śliweczki” w pięknej bożonarodzeniowej scenerii wprowadziły zaproszonych gości w magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Podniosła atmosfera tak udzieliła się dzieciom, że z ogromną ekspresją i zaangażowaniem odgrywały powierzone role, tańczyły i śpiewały.

16 grudnia dzieci z grupy 3-latki 2 „Jeżyki” przedstawiły jasełka dla swoich rodziców. Mali aktorzy we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Aniołki i pasterze śpiewali kolędy i pastorałki oraz recytowali przygotowane wierszyki. Do szopki przyszły też dzieci, które przyniosły Dzieciątku swoje zabawki.

Przedszkolaki z grupy 4/5-latki „Tygryski” 19 grudnia wystąpiły przed  rodzicami i zaproszonymi gośćmi w przedstawieniu jasełkowym. Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci, bożonarodzeniowa dekoracja sceny – stajenka z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem.