DOBRE RADY NA ODPADY

Dnia 20 kwietnia w grupie 5-latki 1 „Wiewiórki” odbyły się zajęcia otwarte pt. „Dobre rady na odpady”. Celem zajęć było zachęcenie dzieci do segregowania śmieci oraz rozwijanie świadomości ekologicznej związanej z ponownym wykorzystaniem posegregowanych odpadów. Dzieci wraz z rodzicami obejrzały prezentację multimedialną o sposobach zapobiegania powstawania śmieci i możliwościach wykorzystania surowców wtórnych do zabawy. Przedszkolaki wzięły udział w zabawie dydaktycznej pt. „Uwaga! Śmieci!”, gdzie rozpoznawały materiały, z których wykonane były odpady, a następnie wrzucały je do odpowiednich pojemników. Na koniec dzieci wraz z rodzicami wykonały Eko-zabawkę – ludzika z butelki plastikowej.