SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZAMI Z WCR W EŁKU

15 maja przedszkolaki z grup 4-latki 1 „Żabki”, 4-latki 2 „Pszczółki”, 4/5-latki „Tygryski” i 5-latki 1 „Wiewiórki” spotkały się z żołnierzami z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Ełku.

Żołnierze opowiadali dzieciom o swojej służbie, prezentowali mundur oraz wyjaśniali znaczenie kolorystyki stroju. Przedszkolaki dowiedziały się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju. Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudziło wyposażenie żołnierskiego plecaka. Przedszkolaki z uwagą słuchały wyjaśnień, po co żołnierzowi potrzebny jest hełm, maska przeciwgazowa i co żołnierz robi na poligonie. Dzieci miały okazje zadać wiele ciekawych pytań, przymierzyć różne żołnierskie nakrycia głowy i części garderoby, obejrzeć wiele nieznanych im do tej pory przyrządów.